Бібліотека на захисті ранньоквітучих рослин

2015-04-10

/Files/images/PICT0044.jpg

Демонструючи різкою зміною погоди свій норовливий характер, неначе примхлива дівчина змінюючи настрій, неохоче, але все ж таки минула зима. «Ну на решті!» - з полегшенням зітхнули люди. І ясна весняна погода поманила всіх відпочиваючих до лісу. А там – різнобарв’я ранньоквітуючих рослин пянкими пахощами наповнює повітря під пологом прокинувшихся дерев. Ми жваво поспішаємо набрати оберемки цих ніжних квітів, принести їх до оселі, аби вони декілька днів нам звеселяли погляд. Та мине зовсім небагато часу і ця краса опиниться на смітнику. А чи відомо було про те, що коли ми зриваємо квіти цих рослин, то пошкоджуємо ніжні вусики кореневої системи (цибулинки) і рослина протягом 7 – 8 років більше не квітне. Тому, проходячи по лісові, часто помічаємо, що дуже багато рослин не моють квіточок, а саме листя, напрклад, конвалія травнева. Саме з метою роз’ясненя і виховання шанобливого ставлення та збереження ранньоквітуючого рослинного світу, в Красноградській районній бібліотеці 10 квітня був проведений захід для школярів Красноградської ЗОШ №1 1-3 ступенів ім. О. Копиленка. На зустріч з дітьми був запрошений інженер з охорони і захисту лісу Державного Підприємтсва «Красноградське лісове господарство» Володимир Зібаров. Присутні на заході бібліотекарі та вчителі були приємно вражені активністю учнів. Дітлахи шквалом запитань засипали спеціаліста лісового господарства після прочитаної лекції. Виявилося, що дітям цікаво абсолютно все, що повязане з лісом, природою і навколишнім середовищем. Юні читачі, своїм бажанням дізнатися більше про рослинний світ Красноградщини, надихнули працівників бібліотеки створити пізнавальну групу «Бересток». З великим задоволенням підтримав цю ідею і В. Зібаров. Він погодився проводити для дітей, як теоритичні, так і практичні заняття з отримання таких потрібних знань. Сподіваємося, що ідея створення гуртка буде реалізована найближчим часом і знайде охочих долучитися до важливої справи виховання підростаючого покоління, спрямованого на гармонійну взаємодію людства і природи. Слід пам’ятати, що збереження і відтворення природних ресурсів – це загальна справа в ім’я нинішніх і майбутніх поколінь.